Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir?
 1. Anasayfa
 2. Genel Kültür

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir?

0

Uzun yıllardır esrarını koruyan Bermuda şeytan üçgeni sırrı nedir, bölgeyi bu kadar gizemli yapan şey nasıl açıklanabilir?

Bölge üzerinden geçen uçak, jet ve gemilerin bir anda ortadan kaybolması üçgen şeklindeki bölgenin sırrının her geçen gün daha fazla merak edilmesinin nedenidir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı

Yine aynı bölgeden geçen ve Gulf Stream olarak adlandırılan sıcak su kaynağının yeryüzüne ulaştığı anda katı hale gelen hidratı eritmesi sebebiyle suyun yoğunluğundan daha hafif olan kütleler yüzeye çıkarak suyun kaldırma kuvvetinin ortadan kalkmasına neden olur.

Bölgeden geçen deniz taşıtlarının bir uçuruma düşer gibi deniz tabanına düşmesine neden olan oluşum, konunun uzmanları tarafından Bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözüldü şeklinde medyayla paylaşılmıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı

Hidratların yükselmeye devam etmesi sebebiyle havanın yoğunluğu da azalır ve bu sonuç havadaki oksijenle çalışan jet motorlarının da durmasına neden olur.

Uçakların irtifa kaybetmesinin sebebi olan oluşum hava taşıtlarının da aynı deniz taşıtları gibi deniz tabanının dibine ani bir şekilde düşmesini sağlar.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir?

Yapılan sayısız araştırmaya rağmen açıklanamayan ve olağanüstü bir güç olarak tanımlanan bölgenin tarihi Kristof Kolomb’un tuttuğu günlüklere kadar uzar.

Bu bölgedeki her şeyin aniden uçtuğunu belirten kaşif, bölgedeki çalışmalara yön verecek bilgileri kayıt altına almayı başarmıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir

Peki, büyük bir sırra sahip olan Bermuda şeytan üçgeni nerede? Kayıp kıta olarak adlandırılan Atlantis’in ortadan kaybolmasında da etkili olduğu düşünülen bölge, sahip olduğu gizem sayesinde dünyanın en çok merak edilen konuları arasına girmeyi başarmıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi

Yıllardır bir efsane olarak herkesin dikkatini çekmeyi başaran Bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözüldü gizemi ve bölgeden geçmesine rağmen hayatta kalan herhangi bir canlının olup olmadığı konusunda yapılan araştırmalara gösterilen ilgi bugün halen devam ediyor.

İlk olarak elektronik cihazların bozulmasıyla başlayan sır perdesi aralanırken Küba sahil güvenlik ekipleri tarafından başıboş halde bölge yakınlarında bulunmuş olan gemi, uzmanlar tarafından mantıklı bir şekilde açıklanamamıştır.

Acil durum çağrısı alındıktan sonra batan ve bugün hala bulunamayan gemilerin olması ise olayın gizeminin daha da artmasının temel nedeni olarak gösterilebilir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede

Porto Riko, Miami ve Bermuda Adası arasında bulunan ve çizildiğinde bir üçgeni andıran bölge,  Atlas Okyanusuna ismini veren Atlantis Kıtası’nın kaybolmasının nedeni olarak gösterilir.

Teknolojide yaşanan gelişmeler sayesinde Bermuda şeytan üçgeni sırrı keşfedilmeye çalışılsa da uzmanların ortaya attığı farklı görüşler kafaların karışmasına neden olur.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nerede

Su altında çalışabilen robotlar sayesinde devam eden çalışmalar Bermuda şeytan üçgeni efsanesi hakkında herkes tarafından anlaşılır bilgilerin ortaya çıkmasına yardımcıdır.

Bölgede yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen en önemli bulgu; okyanusun dibindeki doğal gaz kaynağıdır. Üçgenin olduğu bölgedeki kaynak, yeryüzüne kadar fışkırır ve bunun sonucunda yüzeydeki sıcaklık sebebiyle hidrata dönüşür.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Herkese selam, ben aykut severek yaptığım günlük uğraşlarımın arasında biride sitemle uğraşmak yer alıyor. Kendimi geliştirmekten hiçbir zaman vazgeçmedim, 2017 yılında bilgiyi hem öğrenmek hemde insanlara doğru, temiz ve güncel bir şekilde ulaştırmak için bu platformu kurdum. Daha çok uzun yolumuz var, hayata bir şeyleri bırakabilirsem ne mutlu bana.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir