İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Canfeza – Orhan Gül Kimdir?
Trendlerdeki Yazı
_ok_k_zd_m

Canfeza – Orhan Gül Kimdir?

Canfeza kimdir - Orhan Gül kimdir - canfeza dua
26

Canfeza, sesine hayran kaldığım ve bir o kadar da dinlemekten çok zevk aldığım ayrıca tuhaf bir şekilde dinlerken stres attığım bir sanatçıdır.

Açıkçası rap müziğinin bu kadar çok aşağılandığı bu dönemde rap’i iyi bir yerlere taşıyan ve bursa’nın en iyi söz yazan rap sanatçılarından birisidir. Şimdi bu değerli sanatçıyı daha yakından tanımak için sizlere az biyografisinden bahsedelim.

Canfeza Kimdir?

Asıl ismi Orhan Gül olan Canfeza, 1990 Bursa/Osmangazi doğumludur.  Okul hayatının ilk iki senesini ilkbahar ilköğretim okulunda harcamıştır.

Tutumsuz ve umursamaz harcamalarından sonra Ayşe Müzeyyen Tozluoğlu İlköğretim Okulunda devam etmiştir. Lise hayatının başlamasıyla üç sene okumaya çalıştıktan sonra plan bir komplo ile babası, annesi, okul müdürü ve yardımcıları tarafından okul hayatına son verilmiştir.

Peki bu gereksiz harcamaları yaparken hiç mi iyi bir yatırım yapmamıştır? Evet yapmıştır. Hazırlık sınıfındayken babasının verdiği cep harçlıklarını biriktirerek altı yıl  vade ile rap’i almış, taksitlerini halen ödemektedir. Sanatçı ne tür müzik dinlediğini merak edenlere; Zeki Müren, İbrahim Tatlıses, Christina Aguilera gibi sanatçıları dinlemektedir.

canfeza kimdir

Cin adında bir albümü vardır ve birkaç albümde de yer almıştır. Hepsi bu kadar mı tabi ki hayır.. Üstat ayrıca L’afedersin adında bir kitap yazarak ve dinleyicileri ile paylaşmıştır.

Kitap da yaptığı parçaların sözleri, yeni sözler ve harika şiirler yer alıyor. Canfeza şarkı sözleri, bu kitabı yazıp yayımlaması sayesinde, dinleyicilerin başucunda da artık yerini almış oldu.

Sancak – Gözümden Düştüğün An şarkısında taladro ile birlikte şarkıda yer alan, bu harika üçlü yaptıkları şarkı yaklaşık 100 milyon dinlenme kitlesine de ulaşmış bulunuyor.

Ayrıca bu şarkı haricinde, canfeza dua, paha, gaza, hoş geldin ve dem gibi birçok eseri kaleme döküp, rap dinleyicilerine sunarak kitlesini attırmayı başarmıştır. Dua parçasını, rap sevmeyenler bile dinleyeceği kanaatindeyim.

Bu kadar çok tanınmasının arkasında yatan özellik ise, sesinin tonu ve canfeza şarkı sözlerinden geçiyor.

Sanatçı her parçasında, her cümlesinde farklı anlam vardır. Eğer biraz da şarkılarında anlattıklarını azıcık dahi olsa yaşamış veya hissedebilen biriyseniz kesinlikle etkileyici buluyorsunuz.

Lakabının, farsça ve Osmanlıca da farklı farklı anlamları bulunmaktadır. Gönül çelen, cana can katan demektir. Aynı zamanda çok az kullanılan bir müzik makamıdır.

Ünlü sanatçının hakkında bir önemli bilgide ise bildiğimiz üzere, canfeza twitter çok sık kullanan biri, twitter’da yaptığı paylaşımlardan bazıları ise, 2017 yılının nisan tarihleri arasında, silahlı kişiler tarafından kaçırılmaya çalışılmış olduğunu söylemiş ve birçok paylaşımda bulunmuştur.

Canfeza 2018 – 2019 yılları arasında fazla eser yapmamasından dolayı, popülerlikten az düşüşe geçmiştir. Biz açıkçası sagopa canfeza düeti beklemekteyiz.

Canfeza Şarkı Sözleri

Canfeza yani Orhan Gül, güzel şarkı sözleri arasında sizler için biraz paylaşımda bulunayım. Bu güzel sözlere yer vermeden edemezdim, hadi iyi okumalar..

  • Yoldan çıkmadım, yolu kaybettim. Ben aklımı, aklım seni kaybetti rahmetli
  • Gönlümün mutluluktan yüzde bir hissesi yok. O kadar içine kapanmış ki kalbim, iç sesi var hiç sesi yok.
  • Ölsem de yerine birini koymazdım. Vazgeçmek zorunda mısın? Az geçsen olmaz mı?
  • Yirmi dilde seviyorum seni, seksen bir ilde. Seksen bin çeşit bitkinin seksen bininde.

Kafelerde güzel kokulu lezzetsiz kahveler tüketirken çevresine kasıntı gülücükler atmak yerine, evinde orta şekerli Türk kahvesini yudumlarken sakallarını kaşımanın daha insancıl ve samimi olduğunu düşünür.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

Herkese selam, ben aykut severek yaptığım günlük uğraşlarımın arasında biride sitemle uğraşmak yer alıyor. Kendimi geliştirmekten hiçbir zaman vazgeçmedim, 2017 yılında bilgiyi hem öğrenmek hemde insanlara doğru, temiz ve güncel bir şekilde ulaştırmak için bu platformu kurdum. Daha çok uzun yolumuz var, hayata bir şeyleri bırakabilirsem ne mutlu bana.

Yorum Yap